Simultane Çeviri

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Simultane Çeviri Hizmeti


Genellikle uluslararası konferanslarda, sempozyumlarda ve çok dilli toplantılarda kullanılan eş zamanlı çeviri hizmeti “simultane çeviri “olarak adlandırılır. Kaynak dilde konuşma yapan bir kişinin sözlerinin  gerçek zamanlı olarak hedef dile çevrilmesini kapsayan simultane çeviri hizmeti, oldukça karmaşık ve zorlayıcı çeviri türlerinin başında yer alır. 


Yılların tecrübesiyle Hedef Tercüme ve Dil Hizmetleri olarak tüm dünya dilleri için simultane tercüme hizmeti sunuyoruz. En gelişmiş ekipmanlarla en kaliteli çözümleri yıllardır sizlerle paylaşıyoruz.


Simultane Tercüman Nedir?


Uluslararası seminerlerde, konferanslarda, sempozyumlarda ya da toplantılarda konuşmacıların sözlerini eş zamanlı olarak dinleyen ve hedef dile aktaran uzmanlar simultane tercüman olarak isimlendirilir. Simultane tercüme sırasında konuşmacının sözleri kelimesi kelimesine aktarılmaz; vermek istediği mesajın eksiksiz iletilmesi ve çeviri yapılan hedef dilin kültürel yapısına uygun sonuçlar üretilmesi simultane tercümanların en büyük görevidir. Simultane tercümanlar işlerini yaparken teknik ekipmanlar kullanırlar. Çeviri kalitesinin yüksek olması ve tercümanların dış seslerden etkilenmemesi adına simultane çeviri özel kabinlerde yapılır. 


Simultane Çeviri Hangi Alanlarda Kullanılır? 


Simultane çevirilere uzun süreli resmi toplantılarda, seminerlerde, canlı TV yayınlarında, konferanslarda ve uluslararası organizasyonlarda ihtiyaç duyulur. Özellikle toplum yararını ilgilendiren konularda iletilmek istenen mesajların birçok farklı dilde anlam kazanması için simultane tercümanlar büyük bir sorumluluk üstlenirler. Teknolojik teçhizat gereksiniminin karşılandığı;


  • Uluslararası toplantılarda,
  • Canlı yayınlarda,
  • Diplomatik Görüşmelerde,
  • Çok dilli konferanslarda simultane çeviri ihtiyacı hissedilir. 


Simultane Çeviride Profesyonel ve Kaliteli Hizmet


Hedef Tercüme olarak yıllardır simultane çeviri hizmetlerimizle edindiğimiz yüksek başarıyı sizlerle paylaşıyoruz. Toplantı, konferans ya da organizasyon konusu özelinde uzmanlığı bulunan simultane tercümanlarımız ile hedef ve kaynak diller arasında en doğru tercümeleri yapıyor; kültürler arası farklılıkları sindiren ve çeviri hizmetini yerelleştiren tercümanlarımızla hizmet veriyoruz. 


Sözlü tercüme hizmetleri arasında yer alan Simultane çeviri hizmetlerinin öneminin farkında olarak bünyemizde yalnızca profesyonel ve deneyimli simultane tercümanlara yer veriyoruz. Gerekli teknik ekipman ve sistem kurma hizmetlerimizle uluslararası niteliğe sahip organizasyonlardaki iletişim sorunlarını çözüyoruz. 


Simultane Çeviri Fiyatları 

Hedef Tercüme simultane çeviri fiyatları ile ilgili en net bilgiyi almak için bize ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuzdan en kaliteli hizmetleri almak isterseniz taleplerinizi saniyeler içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. 

Copyright © 2024 | www.hedeftercume.net | Created by Sistemist
+90 (533) 560 9532
Bize Ulaşın