Yerelleştirme Hizmeti

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,
Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Yerelleştirme Hizmeti


“Lokalizasyon” olarak da adlandırılan yerelleştirme hizmeti; çevirisi yapılacak metinlerin ya da konuşmaların kültürler arası farklılıklara göre yeniden uyarlanması olarak tanımlanabilir. Genellikle web sitesi yerelleştirme, mobil uygulama yerelleştirme ve yazılım yerelleştirme gibi farklı alanlarda ihtiyaç duyulan yerelleştirme hizmeti profesyonellik isteyen, özel uzmanlık gereksinimi duyulan ve tercümanların sorumluluklarının üst düzeyde olduğu hizmetlerin başında yer almaktadır. 


Hedef Tercüme ve Dil Hizmetleri olarak bünyemizdeki profesyonel çevirmenler sayesinde yalnızca kelime kelime çeviri yapmıyor; metinlerin konusu ve kapsamı doğrultusunda yerelleştirme hizmeti sunarak metinlerin de konuşmaların da mesaj içeriğinin kaybolmaması adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz. 


Sunduğumuz yazılı çeviri ve sözlü çeviri hizmetlerine yerelleştirme hizmetini de entegre ederek hem profesyonel çeviri hizmetlerinde hem de standart çeviri hizmetlerinde üstün başarı elde edebiliyoruz. Çoğunlukla dijital tercüme hizmetlerinde gerekse de hitap edilen kitle özelinde farklı çeviri türlerinin de başarısını etkileyen lokalizasyon hizmetimizle de sektördeki yerimizi koruyoruz. 


Yerelleştirme Hizmeti Nedir?


Çeviri yerelleştirme hizmeti; çeviri yapılma sürecinde kaynak ve hedef dillerin konuşulduğu toplumlar arası dil, kültür, tarih gibi önemli farklılıkların uyarlanması olarak tanımlanabilir. Yerelleştirme hizmeti verilirken metindeki ya da konuşmalardaki mesajın eksiksiz olarak iletiliyor olmasına dikkat edilmelidir. Kaynak dilden hedef dile çeviri yapılırken yerel farklılıkların ya da tarihsel olayların hesaba katılması unutulmamalıdır. Kimi zaman bir toplum için önemsiz görünen bir söylem diğer toplumun tarihinde özel ve dikkat edilmesi gereken bir anlam ifade edilebileceğinden çevirmenlerin toplumsal hassasiyetlerine özen göstermesi önemlidir. 


Yerelleştirme Hizmeti Fiyatları


Hedef Tercüme ve Dil Hizmetleri tarafından gerçekleştirilen lokalizasyon hizmeti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz internet sitemizden ya da irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Aldığınız yerelleştirme hizmeti sayesinde hem hukuki çeviri, akademik çeviri, tıbbi çeviri, kitap çevirisi ve genel çeviri gibi çeviri taleplerinizde yüksek başarı elde edebilirsiniz. 


Bu nedenle yurt dışındaki pazarlarda ticari faaliyetlerinizi pazarlamak, hazırladığınız akademik çalışmaların karşılığını almak, ürettiğiniz ürünlerin doğru şekilde değerlendirilmesini sağlamak için Hedef Tercüme yerelleştirme hizmetleri için taleplerinizi iletebilirsiniz. 

Copyright © 2024 | www.hedeftercume.net | Created by Sistemist
+90 (533) 560 9532
Bize Ulaşın